×

Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Aklınıza takılan sorulara bu sayfada hızlı bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Web Tasarım internet ortamında sizin veya kurumunuzun kimliğinin tanıtılması amacıyla yapılacak olan web sitesinin tasarım sürecidir.

Web tasarım için vurgulanması gereken en önemli nokta her şeyden önce profesyonel ellerden çıkması gerektiğidir. Amatör veya güvensiz bir firma yada kişinin yapacağı web projesi şirketinizin kurumsal kimliğini güçlendirmek yerine zedeleyebilir ki bu da tercih edilen bir durum değildir.
Web projenizin hayata geçmesi için izleyeceğimiz adımlar aşama aşama şöyledir;

Hedef müşterinin araştırılması,
İhtiyaç analizi, verilerin analizi ve çözüm önerileri geliştirilmesi,
Proje iş planı sunumu,
Teklif ve teklif onayı,
Genel konsept tasarımı,
Kod yapısı ile tasarımın uyumlulaştırılması,
Veri girişi,
Testler.

Bu süreç boyunca hayalinizdeki tasarımın görsele yansıtılabilmesi için siz ve ekibinizle tatlı sohbetler yapacağız. Firma olarak en büyük kazancımız ise işine doğru yatırımı yapmanın hazzı içinde gülümseyen sizler olacaksınız.

Hazır web tasarımında belirli bir şablon üzerinden web sitesi oluşturulur. Özel web tasarımında ise her şeye sıfırdan başlanır ve istekleriniz doğrultusunda şablon oluşturulur. Sizin revizelerinize göre derlenir.

Ajans Etki sizin istekleriniz doğrultusunda hareket ederek en iyi ve en güncel web tasarımını yapan. Web sayfalarınızı tasarlarken markanızın konumlandırmasına uygun ve kullanıcı dostu yönlendirici sayfalar olmasına dikkat eder. Web Tasarım sonrasında oluşabilecek sorunlarda destek sağlar. “Ajans Etki | Markanıza Etkili Çözümler” sözümüzle yolumuza devam etmekteyiz.

Anasayfa'da bulunan Teklif Al butonuna tıklayarak teklif alabilir veya İletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Dünya’nın en büyük arama motoru Google üzerinde ve Google görüntülü reklam ağı üzerinden reklam verebilmenizi sağlayan Google’ın çıkarmış olduğu reklam platformudur. Verdiğiniz reklamlarla internet üzerinden hedef kitlenize hızlıca ulaşıp müşterinizi artırabilirsiniz. Müşteriler, sunduğunuz ürün veya hizmetleri Google’da aradıkları anda sizi bulsun. Siz de yalnızca reklamınız tıklanıp web siteniz ziyaret edildiğinde veya telefonla arandığınızda ödeme yapın.

Daha fazla müşteri çekin.
Web sitenize yeni ziyaretçiler çekmek, İnternet satışlarını artırmak, telefonla aranmak veya müşterileri kalıcı hale getirmek gibi farklı amaçlarınız olabilir. Google AdWords sayesinde hepsi mümkün.

Doğru kullanıcılara doğru zamanda ulaşın.
Google’da kullanıcılar işletmenizi, tam olarak sunduğunuz ürün veya hizmetleri aradıkları anda bulur.

Reklamları, yerel veya küresel olarak yayınlayın.
Reklamlarınızla belirli ülkelerde, bölgelerde veya şehirlerde bulunan ya da işlemenize veya mağazanıza belirli mesafedeki müşterileri hedefleyin.

Google Adwords reklamlarında serbest piyasa ekonomisini esas alır ve rekabete dayalı bir ödeme modeli ile çalışır. Arama ağında reklam vermek istediğiniz kelimeleri seçtikten sonra onlara tıklama başına maksimum verebileceğiniz fiyatı verirsiniz ve kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda reklamlarınız görüntülenir. Reklamlarınız sırılaması aynı kelimeye reklam vermiş reklam verenlerle açık artırma esnasında atamış olduğunuz fiyat ve reklamlarınızın kalite puanına göre belirlenir. Reklamlarınız tıklanması durumunda fiyat ödersiniz.

Yaklaşık 4 senedir Google reklam yönetiminde uzmanlaşmış bir kadro ile reklamlarınızı en doğru şekilde yöneteceğimizin garantisini veriyoruz. İnternet reklamcılığı konusunda bütün değişiklikleri takip edip siz için en doğru reklam stratejisini oluşturup yönetimini üstleniyoruz. Şeffaf yönetim gerçekleştirerek size raporlar sunuyoruz. Hep daha iyiye götürüyoruz.

SEO ingilizce olarak “Search Engine Optimization” yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO uzmanları tarafından markanız için en uygun kelime listesi oluşturulur. Oluşturulan kelime listesi ile arama motorları listeleme sayfalarında en üst pozisyonda yer almak için bazı çalışmalar yapılır. Yapılan SEO çalışmaları ile markanızın doğru hedef kitleye ulaşması sağlanır. Bu çalışmalar yakından takip edilmeli ve raporlanmalıdır.

Websitenizin kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesi için en doğru bağlantılardan birisi Arama motorlarıdır. Sizinle ilgili anahtar kelime aramalarında üst sıralarda yer alarak sitenize doğru kullanıcıların ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sizin daha fazla dönüş ağlamanızı ve 7/24 açık ofisinizin ziyaretçi almasını sağlıyacak.

Firmanızın müşteriye sunmak istediği ürünler veya hizmetler doğrultusunda doğru kullanıcıların karşına doğal aramalarda çıkmanızı sağlayabiliriz. Sitenizin arama trafiğinde tıklanması sebebiylede bilinirliğiniz artar.

Yüksek bilgi deneyimi ile SEO uzmanlarımız websiteniz için en doğru SEO çalışmasını yaparlar. SEO için yapılan çalışmalar yazılım kısmı ile birlikte hareket edilmesi durumunda daha hızlı başarıya ulaştığı için Arama Motoru Optimizasyonunuzu profesyonel ellere teslim edin.

Web tasarımı fiyatı işlenecek içerik, oluşturulacak sayfa sayısı ve yazılacak olan web sitesini yazılımına göre gün hesabı yapılarak fiyatlandırılır. Web sitesi kaç dilli olacağı, SSL olup olmayacağı, özel formlar yazılması durumuna göre fiyata yansımalar yapılmaktadır.

Yaptığımız tüm projelerde içeriğe göre yönetim paneli geliştirerek web sitesini yönetim panelli olarak hizmete açıyoruz. Böylelikle kullanıcı web sitesi üzerinde istediği zaman bize ihtiyaç duymadan güncelleme yapabilir. Eğer müşterimiz web sitesi ile ilgili güncellemeleri bizim takip etmemizi istiyorsa; yine yazdığımız bu yönetim paneli vasıtası ile web sitesi gerekli güncellemelerini biz yapıyoruz.

Domain web sitenizin internette açılan anahtarı yani sizin sitenize vereceğiniz isimdir. Bu isimler www.siteadı.com şeklinde olabilmektedirler. sonundaki .com ibaresi değişebilir .net , .org , .com.tr gibi daha bir çok uzantı olabilir her sitenin bir domaini olmak zorundadır.

Hosting web sitenize ait dosyaların barınacağı internet üzerine varolan bir alandır. Sitenizdeki resim yazı ve benzeri dosyaların depolanacağı ve tüm kullanıcılara açık olan dosyalara hosting adı verilmektedir. Her web sitesinin bir hostingi olmak zorundadır.